KRBY


Krby se zpravidla staví jako interiérový doplněk, umožňující podhled do plápolajícího ohně. Krb plní funkci záložního zdroje tepla, v případě výpadku dodávky eletrického proudu nebo plynu. Za určitých podmínek můžeme krbem vytápět celý rodinný dům.

Realizujeme:

 • teplovzdušné krby (konvenční krby)
 • akumulační krby s akumulací do obestavby, prstenců nebo tahů
 • krby s teplovodním výměníkem pro ohřev vody
 • krby s hypokaustovým systémem
 • krby s krbovou vložkou na plyn - nezapomněli jsme ani ty, kteří chtějí vidět plápolající oheň bez starosti o suché dřevo a přikládání. Hoření lze programovat i pomocí tabletu

Kamnářství Šebela preferuje akumulační krby, protože při jejich provozu nedochází k přesoušení vzduchu a sálání vytváří příjemnou atmosféru.

KAMNA


Kamna slouží k vytápění domů a mohou být použity jako hlavní zdroj tepla.

Kamna se dělí na lehká, polotěžká a těžká. Čím jsou kamna těžší, tím je delší interval přikládání. Kamna mohou být kachlová nebo omítaná, často se používá kombinace obou variant. Kamna mohou mít vytápěné ležení nebo vytápěné lavečky. Kamna ze svého povrchu vyzařují sálavé teplo, které vytváří příjemnou tepelnou pohodu. Vytápěný prostor má stejnoměrnou teplotu, nevytváří se tepelné zony. Výhodou sálavého tepla je, že se nedá vyvětrat.

SPORÁKY


Primární funkcí sporáků je tepelná úprava pokrmů – vaření, pečení, sušení, popř. ohřev vody.

Teplo, které se nespotřebuje při vaření, můžeme použít na vytápění místnosti, ve které je sporák umístněn. Na akumulované teplo v lehké konstrukci sporáku umožňuje vytápět místnost i po skončení vaření. Doba vytápění je však závislá na tepelné ztrátě místnosti.

Některé sporáky se staví s vytápěným ležením nebo sálavou stěnou do sousední místnosti. Do sporáku se přikládá dřevem, naštípaným na menší kousky, skoro až na třísky. Interval přikládání je 2 -3x do hodiny. 

KRBOVÁ KAMNA


Průmyslově vyráběné topidlo, které se po usazení na místo montáže a odborném připojení na komín, může ihned uvést do provozu. Povinností je zajištění platné revize spalinové cesty.

Dnešní nabídka řady výrobců nabízí různé varianty v různých kvalitách. Proto je vhodné se při výběru krbových kamen obrátit přímo na kamnáře, který Vám pomůže vybrat kamna na základě výpočtu tepelné ztráty vytápěného prostoru, doporučí výrobce podle svých zkušeností a nabídne nejvhodnější modelovou řadu kamen. Kamnář Vám doveze kamna až na místo určení, provede odbornou montáž, seznámí Vás s obsluhou a údržbou. Provede topnou zkoušku. Pozáruční servis bývá u kamnářů samozřejmostí. Žádný internetový obchod, ani železářství Vám toto nenabídne. Kamnářství ŠEBELA Vám tuto službu zajistí.

Při splnění podmínek pro uplatnění sazby DPH 15 % jsme schopni vyúčtovat naše služby s DPH 15%.

ZAHRADNÍ KRBY, GRILY A UDÍRNY


Slouží pro bezpečné používání otevřeného ohně na zahradě, na kterém můžeme tepelně upravovat potraviny. V udírnách se pro úpravu potravin používá kouře. Velikost i funkční požadavky zahradního krbu (grilu) a udírny se přizpůsobují potřebám uživatele.

Při návrhu se vždy klade důraz na rovnováhu mezi funkčností a architektonickém začleněním do zahrady. Posezení v letních večerech u zahradních grilů, zprostředkovává nepopsatelnou atmosféru. Zapadající slunce, zpěv večerního ptactva, praskající oheň a vanoucí se vůně právě připravovaného steaku, spolu se skleničkou moravského vína nebo vychlazeného piva, Vám pomůžou zapomenout na starosti všedního dne.

KOMÍNY


Stavbu komínu nabízíme jako doplňkovou službu. Součástí realizace je vždy i jeho kontrola revizním technikem komínů, který vystaví revizi. Stavíme komíny zděné i nerezové. Vždy klademe důraz na kvalitní odizolování hořlavých prostupů.

SERVIS A REKONSTRUKCE


Zajišťujeme:

 • záruční servis u námi postavených kamen,sporáků a krbů
 • pozáruční servis a čištění kamen, sporáků, krbů a krbových kamen
 • rekonstrukci kamen, sporáků, krbů

Za posouzení  stavu  a určení  rozsahu oprav účtujeme na místě  450 Kč včetně DPH + 7 Kč za každý ujetý kilometr.

PALIVOVÉ DŘÍVÍ


Ve spolupráci s výrobcem palivového dříví jsme schopni toto palivo dopravit až k Vašim dveřím. Nezapomeňte, že dřevo se musí nechat vyschnout a sušení trvá cca 2 roky!

INSTALACE  AUTOMATICKÉ  REGULACE HOŘENÍ


Automatická regulace hoření reguluje množství přiváděného vzduchu pro hoření do topeniště. Mikroprocesorová řídící jednotka porovnává okamžitý průběh hoření s programem „Optimalizace hořícího procesu“ a na základě vyhodnocení otvírá nebo zavírá klapku EPV.

Základní činnost Automatické regulace hoření

 • Upravuje maximální teplotu spalin a optimalizuje průběh hoření na úroveň maximální využitelnosti vzniklé energie - nadbytečná energie neuniká do komínu.
 • Prodlužuje proces hoření a interval přikládání
 • Snižuje spotřebu paliva
 • Zabraňuje přetopení topného systému
 • Zlepšuje tepelnou pohodu
 • Zvyšuje bezpečnost topení
 • Prodlužuje životnost topného systému
 • Ovládá dle typu regulace další externí komponenty
 • Znatelně zvyšuje účinnost topného systému
 • Signalizuje potřebu dalšího přiložení paliva
 • Upravuje až 20x polohu klapky, která reguluje množství vzduchu do topeniště, během jednoho průběhu hoření